10.09.2018.
Otvorena izložba Frica Ruprechtera
U subotu 8.09.2018. godine, u zgradi „Konkordija” Gradskog muzeja Vršac, velika sala, otvarena je samostalna izložba slika istaknutog austrijskog umetnika Frica Ruprechtera.

Na izložbi je govorio austrijski ambasador Nikolaus Lutterotti, a o likovnom delu Frica Ruprechtera govorio je dr istorije umetnosti i direktor muzeja Peter Zawrel kao i naš znameniti likovni kritičar Sava Stepanov iz Novog Sada, gostima se obratila gradonačeknica Grada Vršca Dragana Mitrović kao i direktor muzeja mr Zvonimir Santrač.

U slikarstvu austrijskog umetnika Frica Ruprechtera postoji kontinuirano, možda čak i opsesivno, nastojanje da se ostvari slika koja je odvojena od svakodnevne prakse, koja poseduje pikturalnu autonomnost i plastičku strukturu blisku duhovnoj suštini sveta oko nas. Dakako, ovo slikarstvo je zasnovano na analitičkim i modernističkim načelima po kojima „umetnost ima pravo na zasebnost"