25.10.2018.
Sa otvaranje izložbe Aleksandar Saše Bogdanovića „Akvareli“
U subotu 19. oktobra u Gradskom muzeju Vršac, otvorena je izložba „AKVARELI“, autora Aleksandra Saše Bogdanovića.

Dela Saše Bogdanovića, grme koloritom, slika sočno, dela su mu natopljena energijama što bujaju i plave prostor u slici, i daleko van nje. Saša je uspeo da izmiri buran temperament i ljutu disciplinu, pa su njegove slike čiste i precizne, kao vanredno brušeno drago kamenje. Slika strasno, ubedljivo i zaneseno, toliko da se granica između zbilje i snevanja teško može razabrati, te njegova dela možemo smatrati kapijama među svetovima. Ovo su reči istoričara umetnosti Dušana Milovanovića koji je otvorio izložbu „AKVARELI.“

Gradski muzej Vršac Vas poziva da dođete i zavirite koliko u bajkoviti, toliko i u realističan svet umetnika. Izložba će biti otvorena do 19. novembra 2018. godine.