02.12.2019.
Otvorena izložba jednog od najznačajnijih rumunskih stvaralaca 20. veka Korneliju Baba (Corneliu Baba)
U zgradi „Konkordija“ Gradskog muzeja Vršac, zvanično je otvorena izložba jednog od najznačajnijih rumunskih stvaralaca 20. veka Korneliju Baba (Corneliu Baba).

Izloženi crteži i slike su vlasništvo Nacionalnog muzeja iz Bukurešta, a izložbu najpoznatijeg rumunskog slikara svih vremena, Vrščani će imati čast da vide od 28.11.2019. godine do 19.01.2020. godine. Dela Kornelija Babe će po prvi put biti izložena u našoj zemlji i na taj način biti predstavljena našoj kulturnoj javnosti.

Korneliu Baba, rođen je u Krajovi 1906. godine. Preminuo je 1997. godine u Bukureštu. Osnivač je škole savremenog likovnog stvaralaštva, član Akademije nauka i umetnosti Rumunije i Istočne Nemačke.